Wyniki wyszukiwania

Co to jest responsywna strona internetowa?

Opublikowane przez admin w Maj 8, 2015
| 0

 

Jak działa responsywna strona internetowa

Taka strona sama dostosuje się do rozdzielczości (wielkości ekranu) urządzenia na którym są oglądane. Dzięki temu responsywna strona internetowa wygląda dobrze tak na ekranie komputera jak i na ekranie smartfona. Co więcej – Google promuje strony, które przystosowane są do odbioru na urządzeniach mobilnych.

Krótko mówiąc – dziś, stare strony internetowe straciły rację bytu.

Jak działają responsywne strony internetowe?

Strona responsywna sama dobierze swój wygląd do urządzenia na którym jest oglądana, więc na każdym z urządzeń będzie wyglądać nieco inaczej. I to właśnie jest zaletą internetowych stron responsywnych, z których – bez żadnych trudności może korzystać „konserwatysta” zakochany w swoim PC,  jak i „młodzieżowiec” śpiący z tabletem pod poduszką.

Ale takie działania ma też pewne konsekwencje. Niemal żadne elementy znajdujące się na responsywnej stronie internetowej nie mają swoich stałych miejsc. Na przykład: jeśli sklep internetowy na ekranie zwykłego PC pokazuje produkty w czterech kolumnach, to na tablecie może pokazać tylko dwie, a ma smartfonie tylko jedną kolumnę. Swoje położenie zmieniają również napisy nałożone na obrazki. A menu nawigacji inaczej wygląda na smarfonie a inaczej na komputerze.

Dlatego, aby responsywna strona internetowa działała popranie należy w jej projektowaniu uwzględnić wymienione wyżej konsekwencje. Wiąże się to z odpowiednim przygotowaniem i wstawianiem grafik, właściwym kodowaniem styli CSS dla różnych wielkości ekranu itp.

Jeśli zależy ci na popularności twojego serwisu internetowego, czyli na jak największej ilości widzów i subskrybentów, nie możesz lekceważyć rewolucji technologicznej i obyczajowej, którą spowodowało pojawienie się urządzeń mobilnych umożliwiających korzystanie z Internetu niemal w każdym dowolnym miejscu. Ich udział w rynku stale wzrasta. Zwlekając z przejściem na responsywność zaczynasz tracić.

 

Przerabiany stare strony internetowe na nowe i responsywne

Dzięki nam twoja stara strona internetowa będzie jak nowa. Napisz do nas, a stworzymy nowy wizerunek twojego serwisu. Mało tego – pomożemy w przenoszeniu starych, sprawdzonych treści do nowego szablonu. Dzięki temu nie stracisz nic w wynikach pozycjonowania (SEO), na które być może pracowałeś latami.

Kontakt

Podanie imienia i telefonu jest dobrowolne, ale ułatwi komunikację.
Czcionka
Kontrast

Porównaj Oferty