header_image
Wyniki wyszukiwania

Co to jest responsywna strona internetowa?

Opublikowane przez admin w Maj 8, 2015
| 0

 

Jak działa responsywna strona internetowa

Taka strona sama dostosowuje się do rozdzielczości (wielkości ekranu) urządzenia na którym są oglądane. Dzięki temu responsywna strona internetowa wygląda dobrze tak na ekranie komputera jak i na ekranie smartfona. Co więcej – Google promuje strony, które przystosowane są do odbioru na urządzeniach mobilnych.

Krótko mówiąc – dziś, stare strony internetowe tracą rację bytu.

 

Jak działają responsywne strony internetowe?

Strona responsywna sama dobierze swój wygląd do urządzenia na którym jest oglądana, więc na każdym z urządzeń będzie wyglądać nieco inaczej. I to właśnie jest zaletą internetowych stron responsywnych, z których – bez żadnych trudności może korzystać „konserwatysta” zakochany w swoim PC, jak i „młodzieżowiec” śpiący z tabletem pod poduszką.

Ale takie działania ma też pewne konsekwencje. Niemal żadne elementy znajdujące się na responsywnej stronie internetowej nie mają swoich stałych miejsc. Na przykład: jeśli sklep internetowy na ekranie zwykłego PC pokazuje produkty w czterech kolumnach, to na tablecie może pokazać tylko dwie, a ma smartfonie tylko jedną kolumnę. Swoje położenie zmieniają również napisy nałożone na obrazki. A menu nawigacji też całkowicie zmienia swój wygląd.

Dlatego, aby responsywna strona internetowa działała popranie należy w jej projektowaniu uwzględnić wymienione wyżej konsekwencje. Wiąże się to z odpowiednim przygotowaniem i wstawianiem grafik, właściwym kodowaniem styli CSS dla różnych wielkości ekranu itp.

Jeśli zależy ci na popularności twojego serwisu internetowego, czyli na jak największej ilości widzów i subskrybentów, nie możesz lekceważyć rewolucji technologicznej i obyczajowej, którą spowodowało pojawienie się urządzeń mobilnych umożliwiających korzystanie z Internetu niemal w każdym dowolnym miejscu. Ich udział w rynku stale wzrasta. Zwlekając z przejściem na responsywność zaczynasz tracić.

Jednak, nie martw się, że masz starą stronę Internetową, której nikt nie zobaczy na urządzeniach mobilnych i której nie będzie pozycjonować żadna wyszukiwarka internetowa.

Dobrą i popularną stronę możesz zamówić już dziś. Nie zwlekaj! Napisz, lub zadzwoń do nas.

Przerabiany stare strony internetowe na nowe i responsywne

Dzięki nam twoja stara strona internetowa będzie jak nowa. Napisz do nas, a stworzymy nowy wizerunek twojego serwisu. Mało tego – pomożemy w przenoszeniu starych, sprawdzonych treści do nowego szablonu. Dzięki temu nie stracisz nic w wynikach pozycjonowania (SEO), na które być może pracowałeś latami.

Tak wygląda ta witryna w odbiorze na wąskim ekranie

(symulacja responsywności - przetestuj oglądając różne zakładki)

Orientacyjna (darmowa) wycena projektu strony www

Wypełnij poniższe pola zgodnie ze swoimi potrzebami i wyślij ten formularz. W zamian, niezwłocznie otrzymasz szacunkową wycenę wykonania serwisu internetowego. Zwróć uwagę, aby wpisać poprawny adres email. Podanie imienia i telefonu jest dobrowolne, ale ułatwi komunikację.
 • Dane do wyceny

  Strona ma konstrukcję modułową, więc poszczególne funkcjonalności można dodawać w dowolnej chwili.

 • 1. Moduł Basic

  Jest to jedyny, obowiązkowy moduł, który umożliwia zbudowanie nowoczesnej responsywnej strony internetowej o opisanych poniżej właściwościach.
 • Cena: zł 499,00
  W ramach podstawowego serwisu zawarte są: Do 3 kont email; Responsywny szablon (czyli przyjazny również urządzeniem mobilnym); Wymagana prawem informacja o Polityce Prywatności & Cookies; Wzbogacony edytor wizualny; Prosty formularz kontaktowy; Możliwość instalowania wielu różnych formularzy; Różne ilości menu bocznego (0, 1 lub 2 w zależności od ustaleń); Hierarchiczna struktura kategorii stron i wpisów; Ustawienie jednego menu zgodne ze specyfikacją zamawiającego; Mapa Googla na stronie "Kontakt" wersja podstawowa; Wyszukiwarka ogólna; Materiały instruktażowe oraz Szkolenie online z obsługi strony do 45 min.Montaż do 4 podstron (zakładek) np. podstrony: Home, Kontakt, Polityka Prywatności , O firmie ; CMS umożliwiający samodzielne zarządzanie treścią - dzięki któremu użytkownik może samodzielnie dodawać podstrony, zdjęcia, filmy, oraz kształtować zawartość i układ menu nawigacyjnego
 • 2. Moduły dodające funkcjonalności umożliwiające przystosowanie strony do indywidualnych potrzeb

  Wybierz potrzebne ci opcje. Zwróć uwagę, że niektóre moduły rozbudowują funkcje, które są dostępne w module podstawowym. Jeśli nie masz pewności co jest naprawdę potrzebne - skontaktuj się z nami, a doradzimy optymalne rozwiązania.
  Możesz zwiększyć ilość skrzynek ponad 3 adresy dostępne w podstawowym serwisie
  Formularze kontaktowe mogą działać "inteligentnie", to znaczy mogą zbierać dane do faktur, wyceniać zamówienia, przesyłać odpowiedzi, umożliwiać eksportowanie danych do innych programów (na. programów wystawiających faktury), przyjmować przesyłane pliki itp.
  Newslettery spełniają dwie funkcje. 1 - umożliwiają gromadzenie subskrybentów wiadomości i mogą przyczynić się do zwiększenia sprzedaży: 2 - umożliwiają zbiorową wysyłkę informacji do określonej grupy osób. Jeśli zadowala cię tylko funkcja druga wykorzystaj newsletter podstawowy, lub rozbudowany o statystyki wskazujące Ile osób otworzyło twoją korespondencję Jakie tematy były najbardziej interesujące. Jeżeli zależy ci również na gromadzeniu publiczności zdecydowanie wybierz pełną wersję newslettera.
  Wzbogacone galerie fotografii mogą prezentować obrazy w rozmaitych układach (zestawienie ikon, murek, mozaika), mogą też posiadać pokazy slajdów, karuzele obrazów oraz albumy. Umożliwiają stosowanie znaków wodnych, podkładanie muzyki, dodawanie tytułów i opisów przy obrazach, wstawianie linków społecznościowych eksportowanie zdjęć na Facebook, Pinterest i inne tym podobne serwisy. Stosowanie wzbogaconych galerii poprawia przekaz graficzny. Stosowanie galerii może poprawić SEO strony, a tym samym może zwiększać ilość klientów.
  Wzbogacone Pokazy Slajdów umożliwiają wprowadzenie animacji elementów graficznych i fotograficznych, elementów video i elementów audio.
  Uwaga - w niektórych przypadkach umieszczanie treści wideo może mieć związek z wielkością serwera. Jeśli masz wątpliwości zapytaj eksperta tel. +48 786-816-303
  Zastosowanie tego modułu poprawia wizerunek(prestiż) firmy będącej właścicielem strony ponieważ wzbogaca przekaz graficzny poprzez stosowanie efektów dynamicznie pojawiających się treści, podkładanie filmów w tle strony, automatycznie budujących się wykresów, przesuwający się napisów, i kilkudziesięciu innych efektów graficznych. Jeśli masz wątpliwości zapytaj nas o poradę w jakich przypadkach warto stosować ten moduł.
  Moduł "Interaktywne szkice / plany / zdjęcia" umożliwia wstawianie na zdjęciach, planach, szkicach, wizualizacjach klikalnych pól o dowolnych kształtach zawierających odnośniki tekstowe, obrazy, filmy i przekierowania do innych stron. W cenie modułu zmapowanie jednej klikalnej grafiki.
  Wzbogacone Mapy Googla umożliwiają stosowanie własnych znaczników, grupowanie tych znaczników w kategorie, wyszukiwanie treści według kategorii znacznika, wyznaczanie tras dojazdu, zamieszczanie opisów zdjęć i linków prowadzonych do obiektów przedstawionych na mapie.
  Dzięki temu modułowi twoja strona może być wyżej w wynikach wyszukiwania. Wzbogacone SEO umożliwia edytowanie meta opisów stron pod potrzeby wyszukiwarek Googla oraz pod potrzeby takich serwisów jak na przykład Facebook. Ponadto moduł ten umożliwia zainstalowanie kodu śledzenia dostarczonego przez Google Analytics, a tym samym umożliwia sprawdzanie efektywności prowadzonych kampanii reklamowych.
  Moduł e-learningowy umożliwia prowadzenie kursów, lekcji, testów sprawdzających zdobytą wiedzę, samodzielne wydrukowanie dyplomów ukończenia szkoleń i tym podobne możliwości związane z edukacją na odległość. Jeżeli kursy mają być sprzedawane, moduł ten wymaga zainstalowania co najmniej minimalnego modułu sklepowego.
  Moduł sklepowy umożliwia prowadzenie sprzedaży przez internet. W wersji podstawowej możliwe jest prowadzenie sprzedaży i zwykłej gospodarki magazynowej. W wersji rozwiniętej możliwe jest przyjmowanie płatności online za pomocą bankowej bramki płatności oraz automatyczne wystawianie faktur.
  Moduł rezerwacji umożliwia szeroko pojętą sprzedaż przedziałów czasowych. Oznacza to, że może on służyć na przykład rezerwacji pokoi hotelowych, domków letniskowych, zapisywaniu się na odpowiednie terminy u fryzjerów, rezerwowaniu terminów konsultacji prawniczych, ustalaniu terminów przyjazdu tresera psów, zamówieniu wizyty coacha i wszystkim podobnym zdarzeniom w których głównym przedmiotem jest określenie czasów początku i zakończenia zdarzenia. Dzięki temu modułowi klient może samodzielnie wybrać rezerwowany termin, a to oznacza, że sprzedawca oszczędzi ogromną ilość czasu na zwyczajowe konsultacje związane z ustaleniem terminu i ceny wykonania usługi, które mają miejsce wtedy, gdy nie posiada on takiego modułu rezerwacyjnego. Sprzedawcy używający automatycznych modułów rezerwacyjny zdobywają większą ilość klientów niż ci, którzy takiej funkcjonalności nie oferują. Moduł ten jest dodatkową funkcjonalnością modułu sklepowego i nie może pracować bez niego. Możliwych jest wiele wariantów rozbudowy tego modułu na przykład o funkcję maili przypominających klientom o dokonanej rezerwacji. Sama sprzedaż przedziałów czasowych może odbywać się na dwa podstawowe sposoby - pierwszy to automatyczna sprzedaż nie wymagająca dodatkowego potwierdzenia ze strony sprzedawcy ( w takim przypadku możliwe jest przyjmowanie płatności online), i drugi sposób w którym rezerwacja, przed dokonaniem zakupu, musi być potwierdzona przez sprzedawcę.
  Umożliwia atrakcyjny wygląd i "skracanie" stron Pomocy. Podstawowy widok przedstawia przyciski z treścią pytań. Po kliknięciu przycisku rozwija się odpowiedź na związane z nim pytanie.
  Wzbogacone kalendarze umożliwiają zamieszczanie list wydarzeń, mini kalendarzy widocznych bocznym lub dolnym menu, kalendarzy całostronicowych. Ponadto możliwe jest planowanie wydarzeń powtarzających się. Opcja ta jest bardzo przydatna dla firm zajmujących się przygotowaniem eventów, dla firm szkoleniowych, placówek kulturalno-oświatowych, oraz wszystkich innych podmiotów chcąc tych powiadamiać swoich użytkowników o planowanych unikalnych lub okresowo powtarzających się wydarzeniach.
  Moduł importu danych zezwala na automatyczne pobieranie danych z plików csv lub XML. Przydatny jest on na przykład sklepom, jeśli ich dostawcy przygotowują dane produktów do pobrania w powyższych formatach. W wersji podstawowej importowane są pliki znajdujące się na twoim komputerze. W wersji rozwiniętej możliwy jest włączany okresowo, import z plików zamieszczonych w obcych domenach internetowych. Podane przez nas ceny nie obejmują mapowania pól importu, ponieważ każde takie mapowanie należy ustalić indywidualnie dla każdej pary dostawca-odbiorca.
  Dodatki umożliwiające przyśpieszenie wczytywania się strony internetowej, wgrywanie dużych plików, umożliwianie indywidualnego dostępu do katalogów FTP, umieszczanie różnych wariantów tych samych menu w zależności od treści podstrony.
 • 3. Dodatkowe prace, wprowadzanie ekstra treści i konserwacja

  Projektowana przez nas strona umożliwia użytkownikowi samodzielne wprowadzanie treści. Dzięki temu nie trzeba korzystać z naszych usług jeżeli chcesz zmienić przecinek lub wstawić nowe zdjęcie. Wprowadzenie tych treści nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy i jest bardzo łatwe i dzięki naszemu szkoleniu online oraz instrukcjom (co masz zapewnione w module Basic) będzie można robić to samodzielnie. Jednak, jeśli nie chcesz robić tego samodzielne - możesz zlecić to nam
  Ta usługa dotyczy wprowadzania dodatkowych podstron (zakładek) ponad to co jest zawarte w obowiązkowym module podstawowym. Uwaga: Jeśli chcesz abyśmy wprowadzili strony zawierające elementy dynamiczne musisz najpierw wykupić moduł treści dynamicznych.
 • zł 0,00
 • 4. Dodatkowe potrzeby:

  Opisz swoje oczekiwania wobec projektu strony www - te informacje pozwolą nam skorygować wycenę. Pamiętaj też, że wykonujemy więcej prac niż to jest wymienione w powyższych rubrykach. Na przykład zajmujemy się projektowaniem grafiki, przenoszeniem danych ze starych serwisów internetowych na nowe, i tym podobnymi pracami które bardzo trudno automatycznie wycenić.
 • 5. Zamów darmową wycenę

  Po wysłaniu formularza otrzymasz zwrotny mail z szacunkową wyceną.